Jun
06

Epidemija ebole v Gvineji

Zaradi okužbe z virusom Ebola je v Gvineji umrlo že več kot 200 ljudi.  Smrtonosni virus se sicer vse bolj širi tudi v sosednjih Sierri Leone in Liberiji.

Gre za doslej prvo epidemijo ebole v zahodni Afriki in obenem eno najhujših, odkar so leta 1976 virus ebole prvič identificirali v današnji DR Kongo.

Ebola je hemoragična vročica s pogosto smrtnim izidom za ljudi in primate ter velja za eno najbolj nalezljivih virusnih bolezni. Virus se nahaja v krvi in izločkih obolelega, s človeka na človeka pa se prenaša z vdihanim zrakom, aerosolom ali predmeti, ki so bili v stiku z bolnikovo krvjo ali izločki.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information