Indeks telesne mase (ITM)

Indeks telesna mase je razmerje med telesno maso v kilogramih, deljeno s kvadratom vrednosti telesne višine v metrih. Iz indeksa telesne mase (glede na starost in spol), izvemo orientacijsko vrednost glede naše telesne teže. Praviloma viri opredeljujejo zvečano telesno maso pri vrednostih ITM nad 25, debelost pa nad 30.

Ni pa ITM , razen pri ekstremnih vrednostih, kazalec »idealne« teže, saj imajo ljudje v zelo dobri telesni kondiciji zaradi mišične mase pogosto visok indeks ITM. V tem primeru nam več o (ne)primerni telesni teži pove debelina kožnih gub, s katerimi merimo delež telesne maščobe.

Orientacijske vrednosti ITM so v Tabeli.

  Orientacijske vrednosti ITM

  

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information