Cepljenje proti hepatitisu B

CEPIVO ZA NOVOROJENČKE IN OTROKE DO VKLJUČNO 15. LETA STAROSTI (cepivo Engerix B 10 µg in HBVAXPRO 5 µg).

CEPIVO ZA OTROKE OD 16. LETA IN ODRASLE (cepivo Engerix B 20 µg in HBVAXPRO 10 µg).

Priporočena shema cepljenja:
1. odmerek.
2. odmerek po enem mesecu.
3. odmerek 6 mesecev po prvem odmerku.

Poživitveni odmerki niso potrebni. Cepljenje otrok, ki se rodijo HBsAg pozitivnim materam, cepljenje dializnih bolnikov in cepljenje oseb po poškodbi, ki predstavlja tveganje za okužbo z virusom hepatitisa B, poteka po drugačni shemi.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information