Maj
29

V Pakistanu nova žrtev zaradi cepljenja proti otroški paralizi

Včeraj so v Pakistanu eno osebo, ki je cepila otroke proti otroški paralizi, ubili, eno pa ranili.  V tej državi, kjer je otroška paraliza še vedno endemična, je bilo cepljenje proti otroški paralizi v lanskem decembru prekinjeno, ker so zaradi cepljenja ubili devet ljudi. Na severozahodu Pakistana so številni prepričani, da cepivo vsebuje svinjino in torej ni primerno za muslimane. Drugi menijo, da cepivo povzroča neplodnost, kar krepi domneve nekaterih, da naj bi šlo pri cepljenju za zaroto zahodnih držav za sterilizacijo muslimanov. V Pakistanu so sicer leta 2011 zabeležili 198 primerov otroške paralize. 

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information