Mar
04

Zdravilo za alkoholike

Evropska unija je odobrila prodajo zdravila, ki pomaga pri zmanjševanju želje po pitju alkohola. Proizvajalec trdi, da zdravilo z imenom selincro po šestih mesecih rabe zmanjša uživanje alkohola za približno 60 odstotkov. Po odobritvi Evropske komisije se pričakuje, da bo zdravilo na tržišče prišlo do sredine letošnjega leta.

Zdravilo je namenjeno predvsem zmanjšanju odvisnosti od alkohola med odraslimi, ki spijejo vsaj šest meric alkoholnih pijač na dan, a ne potrebujejo detoksikacije. V Evropi naj bi bilo po nekaterih ocenah preko 14 milijonov ljudi odvisnih od alkohola.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information