Nov
07

Širjenje HIV okužbe med moškimi, ki imajo spolne odnose z moškimi

Moški, ki imajo spolne odnose z moškimi, so v razvitem svetu najpomembnejša skupina za širjenje HIV. Lani so v Sloveniji med MSM odkrili 35 novo okuženih, po oceni pa je številka bistveno višja in se giblje med 200 in 300 okuženimi, ki za okužbo sploh ne vedo, a jo širijo.

Zaradi vse pogostejše neuporabe kondoma v tej skupini, kjer je tveganje za prenos največje pri receptivnem analnem spolnem odnosu, lahko pričakujemo naraščanje okuženih.

V preventivi je zato izredno pomembna promocija zdrave spolnosti z uporabo kondoma in čim bolj zgodnje testiranje glede HIV okužbe. Več vsebin na http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/89-hiv-in-aids

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information