Okt
04

Pri uživanju gob je potrebna pazljivost

Septembra je naraslo število ljudi, ki so imeli težave po zaužitju gob. Iz centra za zastrupitve v Ljubljani poročajo o 92 bolnikih, v bolnišnici se je dosedaj zdravilo devet odraslih oseb.

Gob naj ne uživajo majhni otroci, starejši in bolniki z dietami. Gobe naj bodo začimba, ki jih je treba pripraviti v 24 urah po tem, ko smo jih nabrali.

V primeru kakršnih koli težav po zaužitju gob se je treba takoj posvetovati z zdravnikom. Pri zastrupitvi z zeleno mušnico pride namreč lahko do lažnega prehodnega izboljšanja prebavnih težav, katerim pa lahko sledijo hude okvare organov ali celo smrt. 

Več o tem na http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nae-zdravje-2/233-zastrupitve-z-gobami.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information