Okt
01

Izbruh grmičevske mrzlice/tifusa (scrub tifus) v Rajastan-u, Indija

Iz Jaipura in drugih območij Rajasthan-a v Indiji poročajo o največjem izbruhu grmičevske mrzlice, kjer je dosedaj umrlo 36 oseb. Povzročitelj bolezni je bakterija, ki jo prenašajo pršice, gostitelji pa so glodavci. Značilni znak bolezni je črna krasta na mestu pika pršice. Prisotno je lahko tudi vnetje bezgavk, simptomi podobni gripi (nenaden pojav vročine, glavobol, bolečine v mišicah, kašelj), prebavne težave, redkeje pljučnica, vnetje srčne mišice in nevrološke motnje. Pomembno je čim hitrejša prepoznava bolezni in zdravljenje z antibiotiki. Bolezen se poleg Azije pojavlja tudi v južnem Pacifiku in v Avstraliji.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information