Sep
25

Raziskave potrdile povezavo med sladkimi pijačami in debelostjo

Tri nove raziskave so potrdile povezavo sladkih pijač z mehurčki in sadnih pijač z epidemijo debelosti v ZDA. Poraba teh pijač se je od 70. let prejšnjega stoletja podvojila, debelost pa je v istem obdobju dosegla 30 odstotkov odraslih v ZDA. Zadnje raziskave so pomembne za spodbujanje politične odločitve v smeri omejitve porabe sladkih pijač.

V prvi raziskavi je sodelovalo več kot 33.000 ameriških moških in žensk. Rezultati študije so pokazali, da pitje sladkih pijač vpliva na gene, ki uravnavajo težo. Drugi dve študiji sta se osredotočili na otroke. Pokazali sta, da s pitjem pijač brez kalorij (npr. mineralna voda) otroci in mladostniki izgubijo težo.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information