Sep
20

Demenca - 21. september, svetovni dan alzheimerjeve bolezni

Število starejšega prebivalstva v svetu narašča. V Sloveniji je 16,5 odstotkov prebivalcev, starejših od 65 let, leta 2030 pa naj bi jih bilo že okoli 28 odstotkov. Od 65. leta dalje pri starostnikih naglo narašča pojavnost demence.

Večino demenc predstavlja alzheimerjeva bolezen. Če demenco odkrijemo in zdravimo pravočasno, je ta v 20 odstotkih ozdravljiva, pri 80 odstotkih pa se stanje lahko bistveno izboljša. Pomembna je celostna obravnava dementnih bolnikov, ki jim v čim večji meri omogoča samostojno življenje.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information