Sep
04

Novosti pri zdravljenju hepatitisa C

Hepatitis C je vnetje jeter, ki ga povzroča virus hepatitisa C (več na http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/195-hepatitis-c).
 
Zaradi prikritega poteka okužbe in težkih posledic je pomembna preventiva pred okužbo. Pomembno je, da se okužba čim prej prepozna in zdravi.  Cepiva proti hepatitisu C ni.

V Sloveniji bolnike že več kot deset let zdravijo s pegiliranim interferonom alfa in ribavirinom. Od lanskega leta sta na voljo dve novi zdravili, ki delujeta neposredno na virus hepatitisa C (boceprevir in telaprevir). Zdravili sta namenjeni zdravljenju hepatitisa C, ki ga povzroča genotip 1. Rezultati zdravljenja so zelo obetavni.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information