Avg
31

Smrtni primeri zaradi okužbe z virusom Zahodnega Nila v ZDA

Center za nadzor nad boleznimi v Atlanti (CDC) je sporočil, da je bilo do poznega avgusta letos v ZDA prepoznanih 1590 primerov okužb z virusom Zahodnega Nila, za posledicami pa je umrlo 66 ljudi. Skoraj polovica smrtnih primerov je bila v Teksasu, kjer je bilo 733 prepoznanih primerov okužb, 31 ljudi je umrlo.

70 odstotkov vseh okužb so letos odkrili v šestih državah (Teksas, Južna Dakota, Mississippi, Oklahoma, Louisiana in Michigan), v drugih državah so bili odkriti redki posamični primeri.  Brez okužb sta le državi Havaji in Aljaska.

CDC ocenjuje, da se bo število okužb in smrtnih primerov še povečalo. Do sedanj je bilo v ZDA največ okuženih v letu 2003, ko je zbolelo  skoraj 10 tisoč ljudi,  264 jih je umrlo. 

Več o okužbah na http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/226-virus-zahodnega-nila-west-nile-virus.


 

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information