Avg
10

Okužbe z virusom Zahodnega Nila v Grčiji

V Grčiji so julija in avgusta zaradi okužbe z virusom Zahodnega Nila, ki ga prenašajo komarji, umrli trije ljudje. Po podatkih so okužbo potrdili pri 44 osebah. Večino primerov so zabeležili v vzhodnih in južnih predmestjih Aten ter na območju mesta Naousa na severu države. Število okuženih je verjetno večje, saj so znaki okužbe lahko blagi oziroma jih ni.

Več o bolezni je na spletnem naslovu http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/226-virus-zahodnega-nila-west-nile-virus.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information