Avg
06

Ebola v Ugandi je pod nadzorom

Svetovna zdravstvena organizacija je sporočila, da je izbruh ebole v Ugandi pod nadzorom. Ljudi, za katere vedo, da so bili v stiku z bolniki, so osamili in so v karanteni.

Karantena je začasna osamitev ljudi, ki so bili v stiku z bolniki in bi zato lahko zboleli. V karanteni so tako dolgo, kot je maksimalna inkubacijska doba (inkubacija je čas od okužbe do pojava bolezenskih znakov). Pri eboli je inkubacijska doba od  2 do 21 dni.

Doslej je zaradi izbruha ebole v Ugandi umrlo 16 ljudi,  pri 50-tih osebah obstaja sum okužbe, 176 ljudi pa je zaradi stika z bolniki v karanteni.

Več pod aktualno, objavljeno 30. julija.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information