Jul
23

HIV/AIDS v svetu

V Vzhodni Evropi in na nekaterih predelih Azije narašča število okuženih s HIV, največji problem pa še vedno predstavlja Afrika.

Eden večjih uspehov svetovnega boja proti hiv okužbi in aidsu je rekordno število ljudi v manj razvitih državah, ki dobivajo ustrezna zdravila, saj jih je bilo lani že okoli osem milijonov, kar je 20 odstotkov
več kot leto dni pred tem.

Večjo dostopnost zdravil je leta 2011 spremljal velik padec v številu smrti v podsaharski Afriki, saj je v
primerjavi z vrhuncem epidemije leta 2005 to število upadlo za 31 odstotkov.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information