Jul
05

Izbruh nove gripe v Boliviji

V Boliviji je izbruhnila epidemija nove gripe, s katero se je doslej okužilo okoli 900 ljudi, 11 pa jih je umrlo. Nova gripa je najbolj prizadela zahodni del države, posebno departma La Paz, kjer so zabeležili 606 okužb. Manjše število okužb so zaznali tudi v departmajih Oruro in Santa Cruz.

Bolezen je v prvi vrsti prizadela otroke, starejše in ljudi, ki trpijo za visokim krvnim tlakom ali sladkorno boleznijo.

Epidemija nove gripe, ki jo povzroča virus gripe A (H1N1) pdm 09, je prvič izbruhnila v Mehiki leta 2009 in se
hitro razvila v pandemijo svetovnih razsežnosti, ki je terjala najmanj 17.000 življenj.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information