Jun
13

Pljučnica in driska, dva najpogostejša ubijalca otrok

Pljučnica in driska sta glavna vzroka za smrt otrok, zlati v revnih državah. Zaradi teh bolezni  vsako leto umre več kot dva milijona otrok, kar je 29 odstotkov smrtnih primerov med otroki do petega leta starosti. Med glavnimi ukrepi za preprečevanje pljučnic in drisk je cepljenje ter izboljšanje osnovnih higienskih pogojev, predvsem dostopnosti do neoporečne pitne vode.

Po podatkih 783 milijonov ljudi po svetu nima dostopa do zdravstveno neoporečne pitne vode, 2,5 milijarde pa ne uporablja sanitarij.

Pljučnica je vzrok za 18 odstotkov smrti otrok, driska za 11 odstotkov, malarija za sedem in aids
za dva odstotka.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information