Apr
26

Cepljenje lisic proti steklini

V Sloveniji se bo predvidoma 5. maja 2012 pričela spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini. Akcija bo predvidoma trajala do konca junija.

Polaganje vab bodo opravili piloti domačih športnih društev z višine 300 m z za to prirejenimi športnimi letali. Vabe so namenjene divjim živalim, zato naj lastniki psov imajo pse na sprehodih privezane. Psom v tem času ni dovoljeno prosto gibanje, izvzeti so službeni psi.

Po zahtevah Svetovne zdravstvene organizacije je potrebno vsak stik z vsebino vabe obravnavati kot ugriz stekle živali.

Če pride vsebina vabe v stik s sluznico ali svežo rano, je potrebno to mesto dobro izprati pod tekočo vodo, umiti z milom in nemudoma obiskati antirabično ambulanto območnega Zavoda za zdravstveno varstvo zaradi cepljenja proti steklini.

POMEMBNO
• Ne dotikajte se nastavljenih vab za lisice! O tem poučite tudi otroke!
• Če najdete vabo na svojem dvorišču ali vrtu, jo primite z vrečko in odvrzite v smeti.
• Če vas ugrizne ali opraska potepuška ali divja žival, obiščite najbližjo antirabično ambulanto!
• Izogibajte se stikom s potepuškimi in divjimi živalmi!
Več o sami akciji najdete na spletni strani Veterinarske uprave www.vurs.gov.si

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information