Mar
26

Svetovni dan tuberkuloze

Svetovni dan tuberkuloze, obeležen minulo soboto 24. marca, je namenjen osveščanju javnosti, saj je tuberkuloza  najpogostejša nalezljiva bolezen na svetu, za katero vsako leto umreta  2 milijona ljudi.   Bacil tuberkuloze (Mycobacterium tuberculosis) je 1882 leta odkril nemški zdravnik Robert Koch; leta 1905 je za to odkritje dobil Nobelovo nagrado.

Kochbacil_tbc

V Sloveniji tuberkuloza ni izkoreninjena, se pa pojavlja redko, zato cepljenje vseh novorojenčkov proti tuberkulozi ni več obvezno.

Pljučno tuberkulozo zdravijo v bolnišnici, večinoma na Golniku. Zdravljenje običajno poteka od šest do devet mesecev.

Več informacija na: http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/128-tuberkuloza

 

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information