Mar
12

Svetovni teden boja proti glavkomu

Začel se je svetovni teden boja proti glavkomu, ki poteka od 11. do 17. marca.

Ker bolezen poteka brez večjih težav, kar polovica zbolelih v razvitih državah ne ve, da ima glavkom, v nerazvitem svetu pa je ta odstotek bistveno višji.

Glavkom je drugi najpogostnejši vzrok slepote na svetu, zaradi te bolezni je po svetu slepih 4,5 milijona ljudi, število pa še narašča.

Glavkom je skupina različnih očesnih bolezni, katerim je skupna napredujoča okvara vidnega živca na mestu, kjer živec izstopa iz očesa. Ta okvara nastaja postopoma in ko nastane, je nepovratna. Pogosto je povezana z visokim očesnim tlakom, ne pa vedno. Ker v začetnih fazah bolezen poteka brez večjih kliničnih znakov, to bolezen imenujejo tudi "skrivni tat vida".

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information