Feb
06

Razširjenost malarije v svetu

Zaradi malarije vsako leto umre več kot 1,2 milijona ljudi. Podatki pa kažejo, da število umrlih za to smrtonosno boleznijo v zadnjih letih vendarle upada.

Smrtne žrtve malarije niso le otroci, ampak tudi odrasli in mladi. Zaradi malarije je leta 2010 umrlo več kot 78.000 otrok, starih od 5 do 14 let, in več kot 445.000 otrok, starejših od 15 let, kar predstavlja 42 odstotkov vseh umrlih.

Zaščita pred malarijo je sestavljena iz zaščite pred komarji (o tem je več informacij na
http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nae-zdravje-2/147-zaita-pred-pikiugrizi-insektov) in zaščite pred povzročitelji malarije, ki jih imenujemo plazmodiji. Plazmodiji povzročajo različne oblike malarije, pred njimi pa se ščitimo z jemanjem t. i. antimalarikov. 


 

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information