Okt
25

Prenosni telefoni in možganski tumorji

Dolgotrajna uporaba prenosnih telefonov ne povečuje tveganja za nastanek rakavih možganskih tumorjev, ugotavlja največja tovrstna raziskava danskih znanstvenikov, ki jo je objavila britanska znanstvena revija British Medical Journal (BMJ). Agencija za raziskave raka (IARC) pri Svetovni zdravstveni organizaciji je maja letos namreč ocenila, da lahko uporaba prenosnih telefonov morda povzroča raka. Strokovnjaki organizacije so preučili vse dotedanje študije s tega področja, od katerih določene ugotavljajo povečano tveganje za raka na možganih. A ugotovitve najnovejše danske študije, v okviru katere so 18 let spremljali zdravstveno stanje več kot 350.000 uporabnikov prenosne telefonije, ne gredo v tej smeri. Kot namreč ugotavlja, povezava med dolgotrajno uporabo prenosnega telefona - celo več kot 13 let - in rakavimi možganskimi tumorji ne obstaja.

Spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Zakonodaja od nas zahteva, da vas vprašamo za dovoljenje. Ali se strinjate z uporabo spletnih piškotkov na teh straneh?

EU Cookie Directive Module Information